Cedevita prosula veliku prednost i izgubila na startu Eurokupa

CEDEVITA je u susretu 1. kola skupine A Eurokupa izgubila na domaćem terenu od Fiata iz Torina s 83:86 (17:18, 30:21, 14:23, 22:24).

Cedevita je natjecanje u Europi započela neugodnim porazom protiv nominalno najslabijeg suparnika u skupini. Jedino dobro razdoblje u utakmici hrvatski prvak imao je u drugoj četvrtini kada je serijom trica uspio izgraditi prednost od 47:35. No, u drugom poluvremenu igrači Cedevite nisu nastavili u istom ritmu, gosti su se vrlo brzo u potpunosti vratili u utakmicu i čak preuzeli kontrolu rezultata.

U neizvjesnoj završnici posljednju priliku za Cedevitu propustio je Cherry koji je kod rezultata 82:84 napravio osobnu pogrešku u napadu kojom je onemogućio svojoj momčadi čak i priliku za šut za dva kojim bi pokušali izboriti produžetak ili za pobjedničku tricu.

Nakon Cherryjeve pogreške Vujačić je pogodio oba slobodna bacanja i odveo goste na nedostižnih 82:86.

Demetris Nichols s 17 i Andrija Stipanović s 15 koševa bili su najefikasniji kod Cedevite, dok su Trevor Mbakwe sa 20 i Diante Garrett sa 17 ubačaja predvodili Torino.

Cedevita će u 2. kolu za tjedan dana gostovati u Istanbulu kod Darussafake.