Cibona kod Zlatoroga: Igrajte na veći zbroj koševa

INDEX i BetPlace.net svaki dan donose vam analize i prognoze klađenja i sve korake za sigurnu okladu.

Ekipa Zlatoroga nakon 3 kola u ABA ligi ne zna za pobjedu. U prošlom kolu poraženi su od Cedevite u Zagrebu 85:73. Na poluvremenu je Cedevita vodila 13 razlike a u nastavku utakmice su samo povećavali svoju prednost i rutinski priveli utakmicu kraju. Nisu imali lagan raspored na početku prvenstva, u prva dva kola su igrali protiv dva euroligaša Olimpije i Maccabia, zatim u trećem
kolu protiv Cedevite i sada dočekuju Cibonu. Tijekom tjedna Zlatorog je u slovenskom prvenstvu pobijedio Šentjur 94:73 i to im je bila prva pobjeda ove sezone u službenim utakmicama. Za mladu ekipu Zlatoroga utakmice u ABA ligi su nešto potpuno novo s obzirom da su prošle godine igrali samo slovensko prvenstvo, a razlika između ta dva natjecanja je ogromna. Trener Zlatoroga Trifunović ne smije dopustiti da mlada ekipa potone psihički nakon serije poraza. Ono što je bilo karakteristično za njih u prva 3 kola je da jako loše otvaraju utakmice,dok u drugom poluvremenu igraju puno bolje.

Cibona je zadnji susret u ABA ligi odigrala prije 10 dana kada su pobijedili Krku na svom terenu. Utakmicu trećeg kola protiv Maccabija su odradili već ranije tako da su imali dovoljno vremena za pripremu protiv Zlatoroga. Nakon prva 3 kola Cibona ima omjer 2:1, jedini i očekivani poraz je bio protiv Maccabija u Izraelu dok su protiv Radničkog izborili pobjedu nakon produžetaka. Uoči ove utakmice imaju problema s ozljedama Zubčića, Blajića i Barboura. Izostanak Blajića neće biti hendikep jer ove sezone još nije dobio ni minute, Zubčić ima problema s ozljedom šake dok je Barbour propustio nekoliko treninga radi ozljede, ali bi trebao nastupiti danas. Cibona je ovaj tjedan uredila svoj internat za mlade igrače koji je godinama bio zapušten,doveli su sportskog psihologa i nutricionista koji bi trebali raditi s mladim igračima. Treba pohvaliti upravu Cibone na ovom potezu, pa makar on bio i u predizborne svrhe gradonačelnika Zagreba. Čini se da je atmosfera u klubu ipak zdravija nego prošle godine,a o tome je govorio i centar Jure Lalić na press konferenciji uoči utakmice sa Zlatorogom:

"Razlika je nebo i zemlja, prošla godina je bila frustrirajuća za sve koji vole Cibonu. Ove godine atmosfera je puno pozitivnija. Stvari se odvijaju u pravom smjeru i sad je na nama igračima da damo maksimum i svojim rezultatima pomognemo klubu da se vrati na stare staze slave."

BetPlace.net preopručuje:

Cibona je favorit u ovoj utakmici i trebala bi pobijediti, ali koeficijent koji se nudi na nju je premalen, a po dosadašnjim igrama Cibone ne možemo tvrditi da će pokriti hendikep -6.5 poena. Margina za over je postavljena na 160.5. Zlatorog u ove tri utakmice ima dva overa na ovu marginu, protiv
Olimpije 89:77 i protiv Maccabia 101:72, dok su protiv Cedevite imali under, ali blizu ove granice (85:73). Cibona također na ovu granicu ima dva overa protiv Radničkog 98:94 i Maccabia 97:81, dok je jedini under bio protiv Krke 82:72. Zlatorog igra jako mekano u obrani, a filozofija Cibonine igre je
zabiti koš više tako da u ovoj utakmici možemo očekivati dosta koševa, preko granice od 160.5 poena.