Danski tisak krivi za poraz izbornika Olsena

SVEČANOST je završila za Dansku piše danski tisak nakon poraza svojih nogometaša od Češke (0:3) u četvrtfinalu EPa u Portu, napominjući da se ipak neće ponoviti 1992. kada su Danci senzacionalno postali europski prvaci u Švedskoj.
"Noć je pala u Portu, noć je pala na Dansku", navodi u naslovu Jyllands-Posten, dok za poraz krivi lošu igru danske obrane koja se raspala u svega desetak minuta. Poraz je teško pao jer je Danska u prvom poluvremenu bila bolja, imala je daleko veći posjed lopte, no tu prednost nismo realizirali, dok su Česi to učinili u nepunih deset minuta.

Berlingske Tidende tvrdi da Danci zapravo i nisu imali šansu protiv odličnih Čeha jer je izbornik Morten Olsen napravio taktičke pogreške u samom sastavu.

"Crna noć u Portu", naslov je Politikena, koji dodaje da su učinkoviti Česi kaznili brojne pogreške danske obrane, koja je igrala užasno.

Ekstra Bladet za poraz krivi izbornika Olsena - "Mi smo čekali i čekali promjene, a Olsen je spavao, čak i u brodolomu".