Dončić i Irving užasni za tri poena, novi poraz i ogromni problemi za Dallas

DALLAS MAVERICKSI izgubili su treću uzastopnu utakmicu i šestu od posljednjih osam te ispali iz kruga momčadi koje će se boriti za doigravanje NBA lige. Otkako je Luki Dončiću doveden Kyrie Irving, Dallas je u utakmicama u kojima su obojica bila na parketu upisao tek tri pobjede u deset susreta.

Ovaj put Dallas je poražen od slabih Charlotte Hornetsa, momčadi koja je bez izgleda za doigravanjem i pretposljednja na ljestvici klubova Istočne konferencije. Završilo je 117:109, s time da su Hornetsi, gostujuća momčad ovog ogleda, u jednom trenutku utakmice imali i 21 koš viška.

P.J. Washington Jr. postigao je 28 koševa i imao šest skokova, a Gordon Hayward 25 uz devet asistencija za Charlotte, u čijoj su momčadi ukupno sedmorica košarkaša imala dvoznamenkast broj poena.

Dončić i Irving 3/17 za tricu

Najbolji kod Dallasa bio je Dončić s 34 koša, 10 uhvaćenih lopti i osam asistencija, a drugi najbolji strijelac Irving koji je dodao 18. Obojica su imala užasnu večer gledaju li se pokušaji za tri poena. Slovenska zvijezda NBA lige pogodila je tek dvije od devet lopti za tricu, a Irving samo jednu od osam. Ukupan šut Dallasa za tri poena bio je 9/36.

Hornetsi su do pobjede došli u utakmici u kojoj nisu mogli računati na trojicu vodećih strijelaca. LaMelo Ball (23.3 poena u prosjeku) ne igra već gotovo jedan mjesec, a zbog ozljeda su ogled propustili i Terry Rozier (21.1) i Kelly Oubre Jr. (20.3). Najveću prednost Hornetsi su imali početkom treće četvrtine (90:69), no gotovo su je u potpunosti ispustili u minutama koje su slijedile. Mavericksi su stigli do 96:97, a onda je opet uslijedila serija Hornetsa 10:0.