Drugi poraz u posljednjih 14 susreta: Medveščak teško stradao u Salzburgu

TEK DRUGI poraz u posljednjih 14 utakmica doživjeli su hokejaši Medveščaka u sklopu 29. kola EBEL lige. Bolji od "medvjeda" bio je aktualni prvak Salzburg koji je na domaćem ledu trijumfirao s uvjerljivih 6-2.

U izravnom dvoboju za drugo mjesto ljestvice Salzburg je puno bolje otvorio susret i već nakon prve trećine imao je vodstvo 3-0 golovima Brenta Aubina, Matthiasa Trattniga i Douglasa Lyncha. U devetoj minuti druge trećine Vjačeslav Truhno vraća nadu zagrebačkom sastavu u preokret i smanjuje na 3-1, ali u posljednjih 20 minuta se ide s vodstvom domaćina 4-1 nakon gola Jeremyja Williamsa 29 sekundi prije kraja druge trećine.

Posljednja trećina pripala je također Salzburgu s 2-1, a strijelac drugog gola za "medvjede" bio je Tomislav Zanoški. Salzburgu je ovo bila druga pobjeda nad Medveščakom u trećem međusobnom ovosezonskom susretu. U sljedećoj utakmici koja je na rasporedu već u petak Medveščak gostuje kod Olimpije u Ljubljani.

EBEL liga, 29. kolo:

Salzburg – Medveščak 6-2

Klagenfurt – Olimpija 3-4

Vienna Capitals – Linz 2-5

Znojmo – Villach 5-1

Jesenice – Graz 99ers 0-3

Redoslijed: 1. Linz 43 (26 utakmica), 2. Salzburg 36 (26), 3. Medveščak 34 (27), 4. Olimpija 31 (27)...