Gonzalez u polufinalu Rima ide na Nadala

DVA SATA i osam minuta bilo je potrebno Fernandu Gonzalezu da izbori polufinale ATP Masters 1000 turnira u Rimu. Za mjesto u finalu igrat će protiv najboljeg tenisača današnjice Rafaela Nadala.

Gonzalez je u četvrtfinalu turnira gdje je postavljen za 12. nositelja, a na kojem naslov pobjednika brani Novak Đoković, bio bolji od Juana Monaca i to sa 2:6, 6:3, 6:4.

Početni minus iz prvog seta u kojem je njegov protivnik iskoristio obje ponuđene break lopte prelomio je u svoju korist, te ga sada očekuje deveti ogled protiv vladara zemljanih terena.

Premda će omjer 5:3 u korist Nadala sugerirati veliku neizvjesnost valja znati da je posljednja četiri njihova ogleda dobio vodeći reket svijeta i to bez izgubljenog seta.

Jedan od tih susreta odigran je u finalu Rima 2007. godine. Nadal je tada bio posebno uvjerljiv, do naslova je došao rezultatom 6:2, 6:2.

U drugom polufinalu igrat će drugi i treći nositelj Roger Federer i Novak Đoković.