Hajduk pobijedio Lokomotivu, oštre poruke i zvižduci igračima

HAJDUK je pogotkom Hamze Barryja u 61. minuti, njegovim prvim u dresu splitskog kluba, svladao Lokomotivu na Poljudu i u 16. kolu HNL-a barem na jedan dan vratio se na treće mjesto prvenstvene ljestvice. Derbi na Poljudu bio je loš. Živost su unijele tribine, spektakularnom koreografijom za Vukovar, ali i oštrim porukama protiv uprave kluba. Zviždali su igračima, najžešće Ohandzi koji je zamijenio Futacsa.

Hajduk je s nova tri boda skočio na treće mjesto sa 31 bodom, jednim više uz utakmicu više od četvrtog Osijeka, dok je Lokomotiva ostala sedma sa 14 bodova, koliko ima i osmi Slaven Belupo koji ima utakmicu manje. oba pogotka za Inter protiv Splita postigao je Kolar (64, 75). Peti Inter sada ima 18 bodova, tri više od šeste Istre 1961, dok je Split ostao posljednji sa sedam bodova, jednim manje od pretposljednje Cibalije. Na vrhu je Rijeka sa 41 bodom, pet više uz utakmicu manje od drugog Dinama.

TIJEK UTAKMICE, HAJDUK - LOKOMOTIVA 1:0

91' Jefferson požutio u sudačkoj nadoknadi.

81' Cekici ulazi, a na strani Hajduka Jefferson, izlazi Said.

75' Juranović opet dobro reagira u obrani i brani prilaz Lokomotivi.

72' Loš udarac Majera.

65' Vlašić ulazi umjesto Ercega.

64' Futacs napušta teren, Ohandza ulazi, praćem glasnim zvižducima Poljuda.

64' Pogledajte što su navijači Hajduka poručili upravi!

61' Hamza je zabio svoj prvi pogodak za Hajduk! Kvesić je ubacio s lijeve strane, a Hamza Barry zakucao s deset metara u mrežu Lokomotive.

51' Najbolja prigoda Hajduka; nakon kornera Zagorac je krivo procijenio, a Ćosić iz okreta, iz dobre pozicije volejom ipak nije zabio.

50' Ofenziva Hajduka prema golu Lokomotive.

46' Nastavlja se susret na Poljudu.

45' Kraj prvog dijela.

43' Stipica je neoprezno istrčao sa svojih vrata, ali Marić nije uspio to iskoristiti.

42' Hamza za Saida, koji s deset metara iskosa šalje loptu visoko preko gola.

36' Said s 25 metara ravno u Zagorca.

35' Na tribini je puno uzbudljvije nego na terenu.

33' Kožulj nabacio na peterac, a Zagorac to kupi prije igrača Hajduka.

30' Cijelo prvo poluvrijeme Torcida pjeva u spomen Vukovaru. Uz bakljadu, dugo se čuje Moja domovina.

28' Opet Futacs, iz slobodnjaka, nešto bliže golu, a Zagorac uz nešto više problema hvata loptu.

22' Futacs iz slobodnjaka, puca dobro s 23 metra, preko živog zida, ali odlična reakcija Zagorca na golu.

21' Rrahmani nakon kornera puca preko gola.

18' Prvi udarac prema golu, Majer je tukao prema Stipici s 13-14 metara, no brani vratar Hajduka.

10' Hajduk dominira u uvodu susreta. Ubačaj Juranovića s desne strane za Ercega izgledao je soldino, ali nije se izrodila prava akcija, Lokomotiva čisti. Gosti su akciju prije namjeravali završiti u kontri, ali spetljali su se u šesnaestercu.

6' Kombiniraju Said i Kvesić, čisti Majstorović.

0' Kalinića na golu Hajduka mijenja Stipica.

0' Susret je otvoren minutom šutnje za žrtve Vukovara.

Hajduk: Stipica, Barry, Ćosić, Erceg, Futacs, Gentsoglou, Juranović, Kožulj, Kvesić, Said, Šimić

Lokomotiva: Zagorac, Bočkaj, Grezda, Halilović, Ivanušec, Kolinger, Majer, Majstorović, Marić, Rožman, Rrahmani