OHANDZA JUNAK HAJDUKA Splićani svladali Slaven na Poljudu

HAJDUK je s 1:0 svladao Slaven Belupo u petom kolu Prve HNL, a strijelac jedinog gola je Franck Ohandza u 62. minuti.

Momčad Joana Carrilla je na Poljudu slavila zasluženo pogotkom njihova "jockera" Ohandze u 62. minuti, ali utakmice će se više pamiti po bakljadi i napuštanju terena od strane Torcide sredinom prvog dijela u čast ubijenom pripadniku Ivanu Mate Blaževiću.

Najbolju priliku prvog dijela, u kojem je Hajduk više napadao, propustio je napadač gostiju Mirko Ivanovski kome je u 17. minuti pričuvni splitski vratar Letica obranio šut iz blizine.  Bolju igru Splićana u nastavku okrunio je golom u 62. minuti Frank Ohandza, koji je iz blizine skrenuo u mrežu ubačaj s lijeve strane Fomitchowa. U samoj završnici je isključen igrač gostiju Vedran Međumorec.

Hajduk je sada drugi s 10 bodova, tri manje od vodećeg Dinama, a bod više od Rijeke i Slaven Belupa.