Prijateljske utakmice

Harry Kane dostigao Bobbyja Charltona na vječnoj ljestvici strijelaca

ENGLESKI nogometaši pobijedili su Švicarsku 2:1 u pripremnom susretu na Wembleyju. Englezi su do pobjede došli preokretom nakon što je Embolo u 22. minuti na dodavanje Shaqirija doveo Švicarce u vodstvo. U nadoknadi prvog dijela poravnao je Luke Shaw, da bi u 78. minuti Harry Kane iz penala donio pobjedu Gordom Albionu.

Kaneu je to bio 49. gol za Englesku, čime se na vječnoj ljestvici strijelaca engleske reprezentacije izjednačio s Bobbyjem Charltonom. Prvi je Wayne Rooney, koji je zabio 53 gola. Centarfor Tottenhama ima tek 28 godina i očekuje se da će srušiti Rooneyev rekord, možda već na predstojećem Svjetskom prvenstvu. Kane je na prošlom SP-u bio najbolji strijelac, zabio je šest golova.