HSV slavio u Leverkusenu

NOGOMETAŠI HSV-a pobijedili su Bayer u Leverkusenu 2:1 u posljednjem dvoboju 21. kola Bundeslige izbivši ponovno na čelo ljestvice. Igrač odluke bio je Marcell Jansen.

Lijevi bočni reprezentativac Njemačke, koji je hamburški sastav pojačao ljetos došavši iz Bayerna, dosad je igrao rezerviranu sezonu. Transfer od osam milijuna eura, koliko su ga Hamburžani platili, opravdao je, međutim, u samo jednom danu, zabivši oba gola za sastav Martina Jola u Leverkusenu.

Najprije je u 18. minuti doveo goste u vodstvo lijepim udarcem desnom nogom na dodavanje Guerrera. Nakon što je u 29. minuti Patrick Helmes poravnao za domaće lijepim udarcem iz poluvoleja na ubacivanje Friedricha, postigavši svoj 16. bundesligaški pogodak, Guerrero je još jednom poslužio Jansena u 66. minuti. Pronašao ga je ubacivanjem s desne strane na drugu vratnicu, a reprezentativac je ljevonogim volejem zabio loptu u mrežu iskosa s lijeve strane.

Ovi su pogoci njegovi jedini ove sezone u Bundesligi. Hamburžanima su vrlo važni, obzirom da su na teškom gostovanju, bez suspendiranog Mladena Petrića, izborili nova tri boda i povratak na čelo bundesligaške ljestvice. Tamo su zadnji puta bili nakon osmog kola, 19. listopada.

Ivica Olić odigrao je 88 minuta u pobjedničkom sastavu. Imao je čistu situaciju jedan na jedan u 85. minuti, ali nije uspio prevariti vratara Adlera. Gosti su od 86. minute, nakon drugoga žutog kartona Boatenga, završnicu odigrali s desetoricom nogometaša.