KALINIĆEV SHOW Ušao s klupe i donio preokret Fiorentini u tri minute protiv Lazija

NIKOLA KALINIĆ napravio je pravi show po ulasku u igru za Fiorentinu, koja je svladala Lazio s 3:2 u 36. kolu Serie A i nastavila borbu za plasman u Europa ligu sljedeće sezone. Gosti su vodili golom Keite Baldea u 55, ali je domaćin izjednačio u 67. preko Khoume Babacara. Dvije minute prije toga Kalinić je ušao s klupe i donio preokret svojoj momčadi.

Prvo je u 73. vratar Thomas Strahosha obranio udarac, a odbijenu loptu s nekoliko metara u mrežu poslao u mrežu za vodstvo 2:1. Bio je to njegov 15. gol u Serie A, ukupno 20. u sezoni za momčad Paula Souze u 41. utakmici.

Međutim, tu nije bio kraj. Već u 76. Kalinić je sjajno prošao s lijeve strane i šutirao u suprotni kut, ali je pogodio vratnicu, nakon čega je Cristiano Lombardi zabio autogol za velikih 3:1.

Ipak, Rimljani su se vratili u utakmicu, a gol glavom postigao je u  81. Alessandro Murgia.

Milan Badelj nije igrao zbog ozlijede koju je doživio u prošlom kolu protiv Sassuola, dok je Hrvoje Milić ostao na klupi.