KOVAČ U BORBI ZA EUROPU Rebić zabio, Eintracht slavio u 89. minuti

PETU pobjedu ostvario je Niko Kovač s Eintrachtom u 11. kolu Bundeslige. Hrvatski trener je pobjedom nad Werderom (2:1) privremeno stigao do pete pozicije, koja garantira plasman u Europa ligu sljedeće sezone.

Eintracht, koji ima utakmicu više, nalazi se na dva boda od drugog mjeste, te na pet bodova od vodećeg Bayerna.

Domaćin je u Frankfurtu poveo preko Ante Rebića u 17. minuti, kada je hrvatski napadač prekrasnim udarcem s lijeve strane u suprotni kut potpisao četvrti pogodak ove sezone

Gosti su izjednačili već u 25. minuti golom Finca Nicolasa Moisandera, koji je poslao loptu u mrežu nakon kornera.

Međutim, kada se činilo da će rivali potpisati remi, u 89. minuti Taleb Tawatha je ubacio s lijeve strane, a Sebastien Haller iz prve poslao loptu pod gredu za veliku pobjedu i oduševljenje navijača na Commerzbank Areni.

Također, Werder je ostao na pretposljednjem mjestu Bundeslige, a u Frankfurtu nije slavio od 2009. godine te nije uspio prekinuti crni niz. Momčad iz Bremena nije slavila u posljednjih 14 utakmica njemačkog prvenstva, uz devet poraza i pet remija, a posljednju pobjedu ostvarila je 29. travnja ove godine protiv Herthe (2:0).