bundesliga

Kramarić asistirao, Hoffenheim zabio šest, a Haland se nakon ozljede vratio golom

HOFFENHEIM je u nevjerojatnoj utakmici 13. kola Bundeslige pobijedio Greuther Fürth u gostima 6:3.

Domaćini, koji imaju samo jedan osvojeni bod, poveli su u 22. minuti preko Lewelinga, ali je Hoffenheim okrenuo do poluvremena golovima Beboua u 32. i Ruttera u 40. minuti. No, domaćini su na startu drugog dijela preko Tillmana izjednačili, da bi se sredinom drugog poluvremena potpuno raspali u osam minuta.

Prvo je Rutter u 58. zabio za 2:3, Bebou je četiri minute kasnije povisio na 2:4, a u 66. je Meyerhofer zabio autogol za 2:5. Tračak nade domaćinima vratio je Hrgota u 68. minuti, a Bebou je u 80. kompletirao hat-trick na asistenciju Kramarića, koji je u igru ušao u 57. minuti umjesto Akpogume.

Haland se vratio golom

Preokrenuti je morala i Borussia Dortmund, koja se pobjedom 3:1 u Wolfsburgu oporavila od šokantnog ispadanja iz Lige prvaka. Wolfsburg je poveo već u 2. minuti golom Weghorsta, a Borussiju je u igru vratio Emre Can, koji je u 35. minuti realizirao penal. Potpuni preokret napravio je Donyell Malen u 55. minuti, a pobjedu Borussije potvrdio je Erling Haland u 81. minuti. Norvežanin je u igru ušao osam minuta ranije i tako se na najbolji način vratio nakon mjesec i pol dana pauze zbog ozljede.

Na ostalim susretima Köln je s 4:1 pregazio Borussiju iz Mönchengladbacha, Bochum je s 2:1 bio bolji od Freiburga, a Augsburg je golom Gregoritscha u sedmoj minuti sudačke nadoknade spasio bod kod Herthe.

Bundesliga, 13. kolo:

Greuther Fürth - Hoffenheim 3:6 (Leweling 22', Tillman 46', Hrgota 68' / Bebou 32', 62, 80', Rutter 40', 58', Meyerhofer 66'-ag)

Bochum - Freiburg 2:1 (Polter 54, Pantović 82' / Lienhart 51')

Köln - Borussia (M) 4:1 (Ljubičić 55', Uth 77', Duda 78', Andersson 90'+3' / Hoffman 74')

Hertha - Augsburg 1:1 (Richter 40' / Gregoritsch 90'+7')

Wolfsburg - Borussia (D) 1:3 (Weghorst 2' / Can 35'-11m, Malen 55', Haland 81')