Lille u sudačkoj nadoknadi tukao Valenciennes i pobjegao Rennesu tri boda

ODIGRANE su dvije od tri utakmice nedjeljnog programa 27. kola francuskog nogometnog prvenstva. Vodeći Lille kod kuće je s tijesnih 2:1 pobijedio Valenciennes, dok je Monaco slavio u gostima kod Bordeauxa 1:0.

Lille je protiv Valenciennesa imao vodstvo 1:0 golom Mousse Sowa iz 39. minute. Senegalski napadač, najbolji strijelac Le Championnata, odapeo je izvan ruba kaznenjaka i pogodio lijevi gornji kut gostujućeg gola, te tako zabio svoj 17. gol. Ipak Gregory Pujol je u 59. minuti poravnao na 1:1 i taj je rezultat stajao na semaforu do sudačke nadoknade kada je 20-godišnji belgijski veznjak Eden Hazard donio Lilleu pobjedu i povećanje prednosti ispred drugoplasiranog Rennesa na tri boda.

U drugoj odigranoj utakmici Monaco je slavio golom Pereire Da Silve Adriana iz 21. minute i tako došao do svoje tek druge ovosezonske gostujuće pobjede.