EUROPA LIGA

Ludogorec dobio Romu, Bodo/Glimt remizirao kod PSV-a

NOGOMETAŠI Rome, prošlosezonski osvajači Konferencijske lige, porazom od 2:1 kod bugarskog Ludogorca otvorili su natjecanje u Europa ligi.

Ludogorec dobio Romu

Bugarski prvak, sastav koji je zagrebački Dinamo izbacio na svom putu prema Ligi prvaka, poveo je u 72. minuti golom Brazilca Caulyja. Činilo se da će Rimljani izbjeći poraz kada je Šomurodov izjednačio u 86. minuti, ali Brazilci su te večeri bili kobni po Romu te je u 88. minuti igrač s klupe Nonato zabio za konačnih 2:1 Bugara.

Nakon odličnog otvaranje sezone ovo je drugi poraz Rome u nizu. Prošlog vikenda momčad Josea Mourinha izgubila je 4:0 na gostovanju kod Udinesea u Serie A.

Bodo/Glimt uzeo bod u Nizozemskoj

Norveški Bodo/Glimt, još jedna momčad koja je ovog ljeta pala protiv Dinama, uhvatio je bod na gostovanju u Eindhovenu te odigrao 1:1 protiv PSV-a. Bodo je poveo golom Gronbaeka u 44. minuti, dok je u 62. izjednačio Gakpo.