Arsenal dramatično pobijedio Tottenham u derbiju. Vodio 3:0 pa do kraja strepio

ARSENAL je u 35. kolu Premier lige stigao do važne i teško izborene 3:2 pobjede na gostovanju kod Tottenhama u derbiju sjevernog Londona. Momčad Mikela Artete odigrala je furiozno prvo poluvrijeme u kojem je vodila 3:0 zahvaljujući autogolu Pierre-Emilea Hojbjerga (15') i pogocima Bukaya Sake (27') te Kaija Havertza (38').

Ipak, Tottenham je u drugom poluvremenu zakomplicirao utakmicu. Prvo je Cristian Romero u 64. minuti smanjio prednost gostiju na 3:1, a onda je u 87. Son Heung-min realizirao jedanaesterac za 3:2. Do kraja je domaći sastav žestoko pritisnuo gol Arsenala, ali nije uspio doći do pogotka za izjednačenje.

Ovom pobjedom Arsenal se na vrhu ljestvice Premier lige odvojio na četiri boda prednosti od Manchester Cityja, no momčad Pepa Guardiole ima dvije utakmice manje, od kojih će prvu odigrati danas protiv Nottingham Foresta.