Milan bolji od Deportiva, Porto od Lyona

U PRVIM dvobojima četvrtfinala nogometne Lige prvaka AC Milan je na San Siru porazio španjolski Deportivo sa 4:1 (1:1), a Porto je porazio Lyon 2:0.

U PRVOM dvoboju četvrtfinala nogometne Lige prvaka AC Milan je pred 62.000 gledatelja na San Siru porazio španjolski Deportivo sa 4:1 (1:1).

Gosti su poveli u 11. minuti pogotkom Waltera Pandiania, no Kaka je izjednačio u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. U sjajnom otvaranju drugog poluvremena aktualni europski prvak je za osam minuta postigao tri pogotka i potopio Španjolce. Strijelci su bili Andrij Ševčenko (46), Kaka (49) i Andrea Pirlo (53).

MILAN: Dida; Cafu, Costacurta, Maldini, Pancaro (od 72. Serginho); Gattuso, Pirlo, Seedorf; Kaka; Ševčenko (od 84. Tomasson), Inzaghi (od 79. Ambrosini)

Deportivo: Molina; Scaloni, Naybet, Andrade, Capdevila; Sergio (od 81. Pablo), Silva, Duscher (od 66. Fran), Luque (od 83. Tristan); Valeron; Pandiani

SUDAC: Valentin Ivanov (Rus)

U prvom dvoboju četvrtfinala nogometne Lige prvaka Porto je pred 46.000 gledatelja pobijedio Olympique Lyon 2:0 (1:0).

Strijelci za lidera portugalskog prvenstva bili su Deco Souza (44) i Ricardo Carvalho (71).

Porto: Vitor Baia - Paulo Ferreira, Ricardo Carvalho, Pedro Emanuel, Nuno Valente - Aleničev (od 85. Fernandes), Costinha (od 78. Bosingwa), Deco, Maniche - Carlos Alberto (od 58. Jankauskas), McCarthy

Lyon: Coupet - Deflandre (od 73. Reveillere), Edmilson, Mueller, Malouda - Govou, Essien, Diarra, Juninho (od 46. Dhorasoo), Luyindula - Elber

Sudac: Hauge (Norveška)