MONACU DERBI I PRVO MJESTO Čudesni dvojac utrpao 51 gol ove sezone

U DERBIJU 34. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je na gostovanju pobijedio Lyon 2:1 i vratio se na vrh Le Championnata.

Još jednu fantastičnu večer imao je naubojitiji dvojac lige koji je s dva nova pogotka skupio kombinirano 51 gol ove sezone.

Radamel Falcao zabio je prvi u 36. minuti za vodstvo Monaca i Lyonu, a mladi Kylian Mbappe u 44. povisio na 0:2. Falcao je sada na 28 pogodaka ove sezone, dok je Mbappe skupio 23.

Lyon je u 51. minuti smanjio golom Lucasa Tousarta, a u nastavku susreta imao još nekoliko lijepih prilika, no gosti su uspjeli obraniti vodstvo i osvojiti važna tri boda.

Danijel Subašić je branio za goste u upisao dvije važne obrane.

Susret između Toulousea i Nice završio je bez pobjednika 1:1 čime je najugodnije iznenađenje lige najvjerojatnije ispalo iz borbe za titulu.

Toulouse je poveo u 56. minuti, a tri minute kasnije izjednačio je Valentin Eysseric.

Na ljestvici vodi Monaco sa 80 bodova koliko imao i PSG, no Monaco ima i utakmicu manje. Nica je treća sa 74 boda.