Nadal pobijedio prvi put kao broj jedan, nakon tri sata pao Phau

RAFAEL NADAL je odigrao prvi meč kao najbolji na svijetu. I bilo je prilično dramatično na startu US Opena, pobijedio je Nijemca Phaua 7-6(4), 6-3, 7-6(4).

Björn Phau je tek 136. na svijetu i da bi igrao glavni turnir US Opena morao je proći tri kola kvalifikacija. No, Nijemac je na velike muke stavio prvog igrača na svijetu.

U svakom setu je bilo dramatično i doslovno su odlučivale sitnice prilikom svakog dobivenog seta. Nadal je u tim trenucima bio sigurniji, precizniji i jači, te je upisao pobjedu u kojoj nije izgubio set. No, sve zajedno je trajalo čak tri sata.

Ostali favoriti se nisu previše oznojili. Andy Murray, David Nalbandian, Gael Monfils i David Ferrer su sve riješili daleko prije od Nadala.

Kod tenisačica također nije bilo iznenađenja, tek je Patty Schnyder izgubila jedan set koji nije utjecao na konačan rezultat.