NBA: Stoudemireova blokada donijela pobjedu Sunsima u Sacramentu

Milwaukee Buckse odlično je služio šut, te su ponajprije zahvaljujući odličnoj igri u napadu stigli do uvjerljive 12197 pobjede protiv Boston Celticsa.

Najučinkovitiji u sastavu Bucksa bio je Mike James sa 28 koševa uz šut za tricu 8-13, dok je kod razočaravajućih Celticsa najbolji bio Raef LaFrentz sa 13 poena. Toni Kukoč na terenu je proveo 15 minuta i u to vrijeme ubacio osam koševa (šut iz igre 3-4, trica 0-1, slobodna bacanja 2-2) uz dva skoka, pet asistencija i jednu izgubljenu loptu.

Utah Jazz nalazi se u najlošijoj sezoni u posljendjih 25 godina, a novi poraz stigao je na gostovanju u Denveru gdje su domaći Nuggetsi slavili sa 97-87. Carmelo Anthony (25) predvodio je domaćine, a Mehmet Okur (21, 10 skokova) goste u čijim redovima je Gordan Giriček treću utakmicu zaredom dobio skromnu minutažu. Za 11 minuta provedenih na parketu Giriček je ubacio osam koševa (šut iz igre 3-4, slobodna bacanja 2-2) i imao jednu osvojenu loptu.

Derbi skupine Pacific i čitave NBA lige odigrali su u Sacramentu domaći Kingsi i Phoenix Sunsi, a nakon sjajnih 48 minuta slavili su gosti sa 125-123. U utakmici u kojoj su odlično raspoloženi bili svi članovi obiju početnih petorki (starteri Kingsa ubacili su 106, a Sunsa 110 koševa) na kraju je odlučila jedna obrambena reakcija. Amare Stoudemire u posljednjoj je sekundi utakmice blokirao polaganje Brada Millera za produžetak. Domaći igrači smatrali su da je Stoudemire loptu blokirao u silaznoj putanji, ali suci nisu uvažili njihove prigovore. Najbolji u sastavu Sunsa bio je Steve Nash sa 33 koša i 17 asistencija), Joe Johnson je dodao 28, Stoudemire 22, a Shawn Marion 16 uz 19 skokova. Kingsima nije pomogao niti drugi uzastopni "triple-double" Chrisa Webbera koji je ubacio 24 koša uz 10 skokova i 12 asistencija, Mike Bibby je postigao 27, Cuttino Mobley 23, a Predrag Stojaković 20 za poražene.

San Antonio Spursi su i bez Tima Duncana rutinski na gostovanju svladali Charlotte Bobcatse sa 104-85. Tony Parker (20) najbolji kod Spursa, a Jason Kapono (17) kod Bobcatsa. Spursi će biti bez Duncana i večeras na gostovanju u Washingtonu gdje će mnogo teže doći do uspjeha.

Nakon 14 uzastopnih poraza Chicago Bullsi su napokon svladali Dallas Maverickse i to na gostovanju sa 107-100. Novak Luol Deng odigrao je utakmicu sezone sa 30 koševa i 11 skokova, Eddy Curry je dodao 23 za pobjednike, dok niti 27 poena i 12 skokova Dirka Nowitzkog, te 25 ubačaja Jasona Terryja nisu bili dovoljni Mavsima.

Cleveland Cavaliersi lakoćom su na svom terenu nadvisili Toronto Raptorse sa 104-91. Zydrunas Ilgauskas (23) najbolji kod domaćih, a Jalen Rose (21) kod gostiju.

Nikakvih problema nisu imali niti Seattle SuperSonicsi u 108-91 pobjedi protiv New Orleans Hornetsa. Ray Allen (26) bio je prvi strijelac Seattlea, a Casey Jacobsen (21) New Orleansa.

Memphis Grizzliesi u svojoj su dvorani sa 108-96 nadvisili Minnesota Timberwolvese, a konačni rezultat čak niti ne odražava superiornost Grizzliesa u ovom dvoboju. U jednom je trenutku bilo i 29 pogodaka prednosti za domaće koje su predvodili Lorenzen Wright (18, 12 skokova) i Stromile Swift (18), dok je kod gostiju koji su upisali šesti uzastopni poraz prvo ime bio Kevin Garnett (24).

Iznenađenje su priredili Golden State Warriorsi 113-109 pobjedom u Orlandu protiv domaćeg Magica. Utakmica je protekla u dvoboju Jasona Richardsona (32, 11 skokova) i Granta Hilla (28), a u završnici je precizniji bio branič Warriorsa. Richardson je postigao svih pet posljednjih koševa za Warriorse, a Hill je uz dva pogotka imao i jedan promašaj za Magic u posljednjoj minuti. Zanimljivo, ovo je bila prva pobjeda Warriorsa u Orlandu nakon punih 13 godina.