Netsi i dalje loši, samo četiri koša Planinića

NEW JERSEY NETSI upisali su i sedmi uzastopni poraz, te deveti ove sezone, uz dvije pobjede. Ovog puta izgubili su na gostovanju u Los Angelesu od Clippersa (88:101). Lošiji skor od Netsa imaju tek Chicago (19) i New Orleans (19).

Netsima su presudili Marko Jarić (23 koša, 6 asistencija), Elton Brand (17) i Corey Maggette (16). Domaćin je poveo sredinom prve četvrtine i od tada prednost Clippersa niti jednom nije bila manja od šest koševa. Prvi strijelac New Jerseya bio je Richard Jefferson (24), Travis Best je dodao 16 koševa, dok je Zoran Planinić na parketu Staples Centra proveo 18 minuta i postigao 4 koša, šut 1-4, slobodna bacanja 2-4, te upisao po jedan skok, asistenciju i ukradenu loptu.

Premda je nastupila bz trojice ponajboljih igrača (Ron Artest, Jermaine ONeal, Stephen Jackson), Indiana je upisala pobjedu protiv Minnestote 106:102. Bio je to drugi trijumf Pacersa u posljednja tri ogleda bez suspendirana trojca. Ključni igrač bio je Jamaal Tinsley, koji je upisao 20 koševa, 14 asistencija i 7 skokova.

"Jamaal je naš motor. Pokretač svih akcija i ovo je njegova pobjeda," kazao je Austin Croshere, sa 25 koševa prvi strijelac utakmice. Fred Jones je dodao 17 koševa.

Premda su uoči dvoboja bili veliki favoriti, goste su pokopale brojne izgubljene lopte, čak 16. "Dozvolili smo Indiani previše laganih koševa. Ušli smo u utakmicu previše opušteno i to nam se osvetilo," kazao je prvi strijelac gostujuće momčadi Kevin Garnett (23 koša, 9 skokova, 5 asistencija). Wally Szczerbiak je dodao 18 koševa. Gosti su nastupili bez centra Michela Olowokandi, koji je proveo noć u zatvoru nakon što je izazvao incident u noćnom klubu Tiki Bob.

Rezultati susreta NBA lige:

Indiana - Minnesota 106:102

La Clippers - New Jersey 101:88 (Zoran Planinić je za goste odigrao 18 minuta i postigao 4 koša, šut 1-4, slobodna bacanja 2-4, te upisao po jedan skok, asistenciju i ukradenu loptu)