Osijek remizirao s Istrom i propustio se približiti Dinamu

U POSLJEDNJOJ utakmici subotnjeg programa 12. kola HT Prve lige Osijek i Istra 1961 remizirali su 1:1.

Osječani su imali pravu priliku pobjedom zauzeti drugu poziciju i zadržati minimalan zaostatak za Dinamom, ali su domaćini u završnici susreta izborili remi. Puljani su tako prekinuli svoj crni niz od četiri uzastopna domaća poraza.

Momčad Zorana Zekića povela je u 29. minuti golom Karla Kamenara, kome je to bio prvijenac u dresu Bijelo-plavih, a izjednačio je Ramon Mierez u 86. minuti. 21-godišnji Argentinac postao je tako najbolji ligaški strijelac s osam postignutih golova ove sezone.

Osijek je tako ostao treći s 24 osvojena boda, tri manje od vodećeg Dinama, dok je Istra 1961 pretposljednja s devet bodova iz 12 kola.