HNL

OSIJEK - SLAVEN 3:2 Sjajni Marić zabio dva gola za četvrtu pobjedu zaredom

OSIJEK je u 19. kolu HNL-a pobijedio Slaven kod kuće s 3:2 i dobio četvrtu prvenstvenu utakmicu zaredom.

Domaćini su poveli već u 3. minuti golom Mirka Marića da bi im se od 19. do 23. minute ozlijedili Pilj i Žaper pa je Kulešević u igru morao ubaciti Ndockyta i Jugovića.

Slaven se odlično držao u Gradskom vrtu i zasluženo izjednačio u 51. minuti golom Lulića, ali samo tri minute kasnije Marić je svojim drugim golom stigao na 2:1, ovaj put iz penala koji je skrivio Božić. Već u sljedećem napadu Marić je mogao do hat-tricka, ali je u čistoj situaciji pucao u golmana.

Na 3:1 je krasnim udarcem u 65. minuti povisio Kleinheisler, ali gosti se nisu predavali i u 72. minuti su smanjili na 3:2 preko Božića. Slaven je oba gola zabio iz prekida, a u 84. minuti mogli su i do izjednačenja, ali je Ivušić sjajnom obranom skinuo udarac Krstanovića.

Osijek je tako jesenski dio prvenstva završio bez domaćeg poraza, a Marić je uvjerljivo prvi strijelac lige s 14 golova, četiri više od Mislava Oršića.