Europa liga

Ovo su rezultati Europa lige u kojoj nema hrvatskih klubova

VEČERAS su odigrane prve utakmice 3. pretkola Europa lige, natjecanja u kojem ove sezone od hrvatskih klubova može igrati samo Dinamo Zagreb ako ne izbori plasman u Ligu prvaka.

Celtic je kao gost pobijedio češki Jablonec 4:2, a golove za škotski klub su postigli Abada (12'), Furuhashi (16'), Forrest (64') i Christie (90'). Strijelci za domaću momčad bili su Pilar (17') i Bitton (autogol 85').

Turski velikan Galatasaray je kod kuće remizirao protiv St. Jonhstonea iz Škotske (1:1). Kerr je u 58. minuti zabio za vodstvo gostiju iz penala nakon što je golman domaće ekipe Muslera zaradio crveni karton. Samo dvije minute kasnije Boey je zabio za konačnih 1:1.

Galatasaray je europski put počeo u kvalifikacijama za Ligu prvaka, ali je u 2. pretkolu ispao od PSV-a s ukupnih 7:2, dok je Celtic ispao od Midtjyllanda nakon produžetaka s ukupnih 3:2.

Slovenski prvak Mura remizirala je protiv Žalgirisa (0:0) kao domaćin nakon što je 2. pretkolu Lige prvaka ispala od Ludogoretsa s ukupnih 3:1.