Pogledajte tri pogotka 36-godišnjeg Palerma u pobjedi Boce nad Colonom

MARTIN PALERMO 36-godišnji argentinski nogometaš, vodio je Boca Juniorse do uvjerljive 3-1 pobjede u utakmici 7. kola argentinske Aperture protiv Colona.

Zabio je Palermo sva tri pogotka za svoju momčad, te time došao do brojke od pet pogodaka ove sezone. U zadnje tri utakmice je Palermo zabio pet od ukupno osam pogodaka momčadi. Trenutačno igrač koji je nastupio u reprezentativnom dresu na Svjetskom prvenstvu tijekom lipnja i srpnja dijeli prvo mjesto ljestvice strijelaca. Isti broj pogodaka je postigao David Ramirez iz Godoy Cruza.

Boca se čak morala suočiti u tom ogledu s prvim primljenim pogotkom. Moreno je u 42. minuti doveo Colon u vodstvo 1-0, no na samom isteku prvog dijela je Palermo izjednačio na 1-1. Već u petoj minuti nastavka povećao je Maradonin miljenik na 2-1, a sve je zgotovio pogotkom u 84. minuti.

Osim tri pogotka, Palermo je u drugom poluvremenu promašio 11-erac. Ukupno je za Bocu u karijeri zabio 227 golova. Najbolji je strijelac u povijesti buenosaireškog kluba. Drugi velikan tamošnjeg nogometa, River Plate, nije bio tako uspješan u nedjelju, pa su poraženi s 1-0 kod Newell's Old Boysa. Utakmica je odlučena već u 10. minuti kada je Borghello postigao jedini pogodak.