HRVATSKI KUP

Riječani već mogu slaviti naslov u Kupu. Kada pobijede Varaždin, onda ga i osvoje

NOGOMETAŠI Rijeke su u triler-završnici osmine finala Hrvatskog kupa u Varaždinu svladali istoimenog domaćina rezultatom 2:1.

Varaždin je poveo preko Ivana Posavca u 39. minuti, a izjednačio je Nino Galović u 78. minuti. Pobjedu gostima donio je Luka Menalo u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Riječani su i protekle dvije sezone u Kupu gostovali u Varaždinu u istoj fazi natjecanja

Zanimljivo je da su Riječani i protekle dvije sezone u osmini finala Kupa gostovali u Varaždinu te oba puta pobjeđivali identičnim rezultatom kao danas.

Prošle sezone su strijelci za Rijeku bili Petar Mamić i Alexander Gorgon prije no što je Leonard Vuk u 83. minuti postavio konačan rezultat.

Rijeka brani naslov u Kupu iz prošle dvije sezone

Godinu ranije Rijeku je u vodstvo doveo Jakov Puljić u četvrtoj minuti, izjednačio je Leon Benko, a pobjedu gostima u četvrtoj minuti sudačke nadoknade donio Antonio Čolak.

Važno je napomenuti kako su Riječani u prethodne dvije sezone osvajali Kup pobjedama u finalu protiv Dinama i Lokomotive. Ako je suditi prema obrascu iz proteklih sezona, Riječani bi to mogli učiniti i ove.