Rijeka jedva probila Istru i stigla na bod do Hajduka

RIJEKA je s 1:0 slavila kod Istre u Puli u prvoj utakmici 30. kola Prve HNL i iskupila se za poraz od Rudeša prošlog vikenda.

U 90 minuta nije bilo previše uzbuđenja ni pravih prilika, ali na tribinama su Armada i Demoni stvorili lijepu navijačku atmosferu.

Rijeka je zaprijetila već u prvoj minuti kada je Acosty pogodio okvir gola, ali do kraja prvog dijela Istra je bila ta koja je kreirala nekoliko izglednih prilika. Sluga je spašavao goste u nekoliko navrata, a na drugoj strani Kekovi su napadači zakazali. No trener Rijeke povukao je ključni potez kada je sredinom drugog dijela u igru ubacio Zorana Kvržića, koji je u 76. minuti zabio nakon odbijanca za 0:1.

Riječani su ostali treći s 57 bodova, bod manje od Hajduka, dok je Istra predzadnja s 24 boda, koliko ima i posljednja Cibalia.

ISTRA 1961 - RIJEKA  0:1

ISTRA 1961: Iveša - Bady, Jakić, Jovičić, Matas, Matei, Halilović, Prce, Pavić, Roce, Vojnović

RIJEKA: Sluga - Pereira, Punčec, Zuta, Raspopović, Acosty, Capan, Grahovac, Puljić, Heber, Čolak