River Plate obranio južnoamerički Superkup

ARGENTINSKI klub River Plate pobjednik je južnoameričkog Superkupa, drugu godinu zaredom, nakon što je jučer sa 2:1 pobijedio kolumbijski Independiente Santa Fe u uzvratnoj utakmici finala.

U prvoj utakmici koja je igrana u Bogoti River Plata i Independiente su odigrali 0:0.

River Plate je poveo u trećoj minuti susreta zahvaljujući pogotku Sebastiana Driussia , a onda je na početku drugog poluvremena u 51. za 2:1 zabija Lucas Alaria. Kolumbijski branič Horacio Salaberry je smanjio razliku na 2:1 u 65. minuti.

Momčad koju vodi Marcelo Gallardo, bivši igrač Monaca i PSG-a, osvojila je svoj četvrti međunarodni naslov u zadnje dvije godine nakon što je slavila u Copa Sudamericana 2014, Copa Libertadores 2015. i u Superkupu također prošle godine.