Rukometna Bundesliga: Šest pogodaka Hrvata za Hamburg

RUKOMETAŠI Hamburga upisali su novu uvjerljivu pobjedu u domaćem prvenstvu, pa su tako u utakmici 6. kola, na svom parketu, pobijedili Minden 34:23.

Gostujuća momčad se dobro držala tijekom prvih trideset minuta, pa se tako na odmor otišlo bez prednosti za bilo koji sastav (14:14). No, u nastavku gosti nisu mogli zaustaviti maštoviti napad Hamburga, koji je prijetio sa svih strana.

Tri hrvatska rukometaša su u pobjedu domaćina ugradila šest pogodaka. Blaženko Lacković je postigao tri, Domagoj Duvnjak dva, a Igor Vori jedan pogodak. Najbolji strijelac na utakmici bio je Hans Lindberg sa 12 pogodaka.

U drugom nedjeljnom ogledu također se dogodila lagana pobjeda domaćina. Füchse je u Berlinu pobijedio Hannover sa plusom od osam pogodaka (32:24).