HRVATI U NBA

Šarić je opet pravi, ulovio prvi double-double u 2020. godini

RAZDOBLJE klupe i male minutaže za Darija Šarića je definitivno završilo. Šibenčanin je odigrao daleko najbolju utakmicu u 2020. godini i ostvario prvi double-double nakon 28. prosinca, a osmi u sezoni.

U iznenađujućoj pobjedi Phoenixa u Bostonu 123:119 Šarić je ubacio 13 poena (šut 6/12, trice 1/4) uz 11 skokova i pet asistencija, kojima je izjednačio učinak sezone, a komentatori su ga hvalili zbog pametne igre i obavljanja svih onih sitnih, nevidljivih poslova kojima momčadi pomaže da dođe do pobjede.

Sunsi su iskoristili izostanak ozlijeđenih Kembe Walkera i Jaylena Browna u sastavu Celticsa te preživjeli večer karijere Marcusa Smarta, koji je zabio čak 11 trica iz 22 pokušaja te završio na 37 poena. Goste je predvodio Devin Booker s 39 koševa, 10 skokova i devet asistencija.

Phoenix se tako s omjerom 18-24 drži u igri za play-off, a Celticsi su trećim porazom u nizu i petim u posljednjih sedam utakmica počeli padati u gustom poretku Istoka na kojem su sad četvrti s omjerom 27-14.

Dragan Bender u visokoj pobjedi Milwaukeeja u Brooklynu 117:97 dobio je više od 20 minuta na parketu i iskoristio ih za šest poena (šut 2/7, trice 2/4), šest skokova i jednu asistenciju. Giannis Antetokounmpo zabio je 29 uz 12 skokova za najbolju momčad NBA lige s omjerom 38-6.

U porazu Portlanda od Oklahoma Cityja 119:116 Mario Hezonja igrao je čak 28 i pol minuta. Iako je postigao samo četiri poena (šut 1/4, trice 0/1), zadovoljio je uhvativši osam skokova.

Ivica Zubac imao je skromnu predstavu, za 15 i pol minuta igre imao je samo tri poena (šut 1/5), tri skoka i dvije asistencije u tijesnoj pobjedi LA Clippersa u New Orleansu 133:130.

Bojan Bogdanović opet je bio najbolji Hrvat na NBA parketima, u pobjedi Utah Jazza u Sacramentu 123:101 zabio je 30 koševa, što mu je deveta takva utakmica ove sezone.