Sjajni Arsenal petardom prekinuo crni niz i približio se vrhu

ARSENAL je u susretu 21. kola Premier lige deklasirao Crystal Palace 5:0 na Emiratesu i prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede. Momčad Mikela Artete ovom pobjedom izjednačila se sa Cityjem i Aston Villom na 43 boda te ima dva boda manje od vodećeg Liverpoola, koji ima i utakmicu manje.

Arsenal je nakon dugo vremena odigrao sjajnu utakmicu i poveo je već u 11. minuti kad je Gabriel lijepo zabio glavom na ubačaj Declana Ricea iz kornera. U 37. minuti Saka je ubacio iz kornera, opet je Gabriel dobio skok i poslao loptu u gol, a on je upisan kao autogol golmana Deana Hendersona, koji je skrenuo loptu u vlastiti gol.

Sve je bilo gotovo u 59. minuti kad je Leandro Trossard povisio na 3:0, a goste je s dva gola u sudačkoj nadoknadi dotukao Gabriel Martinelli. Arsenal u sljedećem kolu gostuje kod Nottingham Foresta, a onda mu u goste dolazi Liverpool.