Slaven Belupo pobijedio Istru i obradovao Cibaliju

SLAVEN BELUPO slavio je 1:0 protiv Istre 1961 u 35. kolu Prve HNL pa se još ne zna tko ispada iz elite.

Istra je mogla pobjedom u Koprivnici kolo prije kraja osigurati deveto mjesto i spasiti se od izravnog ispadanja, no pulska momčad tijekom cijele utakmice nijednom nije ozbiljnije ugrozila domaćeg vratara.

Domaćini su bili iznimno nadmoćni, čak četiri puta pogađali su okvir vrata i promašivali nemoguće, ali nikako nisu uspjeli zabiti gol. Napokon, u 76. minuti Pero Pejić glavom je u padu uspio probiti obranu Puljana nakon odličnog ubačaja Puclina. U 84. minuti isključen je igrač Istre 1961 Dino Halilović, a samo tri minute poslije, pocrvenio je i igrač gostiju David Puclin.

Kolo prije kraja Istra 1961 i Cibalia imaju po 26 bodova, dok je Slaven sedmi s 40 bodova. U zadnjem kolu u subotu Istra dočekuje Rudeš, a Cibalia ide u goste Lokomotivi. U slučaju istog broja bodova, u prednosti su Puljani.