Stipe Matić zabio za Thun

STIPE MATIĆ, 31-godišnji hrvatski obrambeni nogometaš, dao je svoj udio u remiju Thuna 2:2 na gostovanju kod Bellinzone. U pitanju je bila utakmica 9. kola švicarske Superlige.

Matić je svoj prvi pogodak u sezoni postigao u 41. minuti za 1:0 Thuna čime je usmjerio ogled na stranu svoje momčadi. Na taj pogodak se nadovezao onaj Argentinca Scarionea u 68. čime se Thun uvelike približio osvajanju tri boda, no nisu zadržali vodstvo i tri boda u svom džepu.

Domaćin je uspio smanjiti na 2:1 preko Feltschera koji je zabio u 72. minuti, a bod im je donio Sermeter koji je u nadoknadi postigao pogodak za konačnih 2:2.

U drugom ogledu odigranom u četvrtak Xamax je kao gost pobijedio Sion 2:1 i tako upisao tek drugu pobjedu u sezoni.