Švedska i Portugal bez golova, Mađari bolji od Albanije

ODIGRANE su tri utakmice u prvoj skupini europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. U najintrigantnijoj, Švedska i Portugal odigrale su u Solni 0:0.

Obje reprezentacije nastupile su u prilično oslabljenim sastavima, a one najveće zvijezde kod jednih i drugih, Zlatan Ibrahimović odnosno Cristiano Ronaldo, odigrali su svih 90 minuta za svoje selekcije, ali golova nije bilo.

Mađarska je u Budimpešti pobijedila Albaniju 2:0, a strijelci su bili Torghelle u 48. i Juhasz u 82. minuti.

Uspješan domaćin bila je i Danska, koja je u Kopenhagenu svladala Maltu s 3-0. Dva pogotka postigao je Soren Larsen, u 10, i 47. minuti, a strijelac je, i to iz jedanaesterca, bio i Daniel Agger, u 29. minuti.

Grčka bolja od Moldavije

Završene su sve utakmice u 2. skupini europskih kvalifikacija za SP. Nakon pobjede Švicarske nad Latvijom 2:1, pobjede su ubilježila i Grčka u Pireju protiv Moldavije 3-0, odnosno Izrael u gostima kod Luksemburga 3:1.

Švicarski nogometaši iskoristili su prednost domaćeg travnjaka i u AFG Areni pobjedom 2:1 protiv Latvije isprali gorak okus poraza protiv Luksemburga u prošlom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Ipak, i ovaj se puta reprezentacija pod vodstvom Ottmara Hitzfelda morala pošteno oznojiti da dođe do prve pobjede u kvalifikacijskoj skupini 2.

Sva tri pogotka publika je vidjela u drugom dijelu utakmice. Poveli su domaćini preko Alexandera Freija u 63. minuti dvoboja. Švicarskom napadaču ovo je prvi pogodak u službenim utakmicama za izabranu vrstu nakon ozljede zadobivene u prvoj utakmici Europskog prvenstva i tromjesečnog oporavka. Drugi žuti karton i isključenje zaradio je Latvijac Laizans u 69. minuti, no to kao da je dodatno motiviralo gostujući sastav koji preko Ivanovsa u 71. dolazi do izjednačenje. Tri boda Švicarskoj dvije minute nakon poravnanja rezultata donosi Nkufo, koji postavlja konačnih 2:1. Latvija koja je u kvalifikacijama startala pobjedom 2-1 protiv Moldavije, tako je nakon poraza od Grčke (2-0) upisala i drugi negativni rezultat.

Grčka je u Pireju svladala Moldaviju s 3:0. Angelos Charisteas bio je dvostruki strijelac, u 31. i 51. minuti, dok je jedan pogodak dodao Konstantinos Katsouranis u 40. minuti. Grci su u trećem nastupu ubilježili i treću pobjedu. Imaju maksimalnih 9 bodova i gol razliku 8-0.

Reprezentacija Luksemburga, nakon senzacioonalne pobjede nad Švicarskom 2-1 u gostima, nije uspjela i u drugom nastupu u nizu ostvariti pozitivan rezultat. Luksemburžane je na njihovom terenu svladao Izrael s 3-1. Pogotke za Izrael postigli su Benayoun već u 1. minuti iz penala, Golan u 63. i Toama u 82. minuti, dok je jedini pogodak za domaćina djelo Petersa iz 14. minute.