Švedska pobjedom nad Islandom došla na prvo mjesto naše skupine

NOGOMETNA reprezentacija Švedske bez većih je problema preskočila gostovanje u Reykjaviku pobijedivši Island 4:1 (4:0) u dvoboju osme skupine kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo 2006. godine.

Šveđani su posao obavili već u prvom poluvremenu postigavši četiri pogotka. Strijelci su bili Larsson (24, 39), Allbaeck (27) i Wilhelmsson (45). Island je u drugom poluvremenu pogotkom Gudjohnsena (65) uspio tek ublažiti poraz.

Ovom pobjedom Švedska je izbila na prvo mjesto ljestvice osme skupine sa devet bodova iz četiri susreta. Druga je Bugarska sa sedam bodova, koliko ima i Hrvatska na trećem mjestu. Mađari imaju tri boda, a Island i Malta po jedan bod.

ISLAND: Arason - Bjarnason (od 57. Gudjohnsson), Marteinsson, Hreidarssson - K. Sigurdsson, Gudjonsson, Gunnarsson, Einarsson, Sigurdsson (od 25. Jonsson) - Helguson (od 80. H. Sigurdsson), Gudjohnsen

ŠVEDSKA: Isaksson (od 31. Hedman) - Oestlund, Mellberg, Lucic, Nilsson - Wilhelmsson, Linderoth, Svensson, Ljungberg (od 57. Alexandersson) - Allbaeck, Larsson (od 53. Ibrahimović)