UNIKS uoči Cedevite poražen od CSKA, Popović ubacio 17 poena

AKTUALNI ruski prvak CSKA pobijedio je u nedjeljnom prvenstvenom derbiju košarkaše UNIKS-a s 81:76 i izjednačio se s njima po broju pobjeda.

Gosti iz Kazana, suparnici naše Cedevite u predstojećem polufinalu Final Foura Eurocupa, u posljednju su četvrtinu ušli s deset poena prednosti (66:56), ali su se u završnoj dionici raspali. Hrvatski reprezentativac Marko Popović već je uobičajeno bio među boljima u dresu UNIKS-a. Za nešto manje od 32 minute ubacio je 17 koševa, te ubilježio četiri skoka i dvije asistencije. Šutom iz igre se baš i nije proslavio, za dva je poena gađao 2-5, za tricu 2-6, a s linije slobodnih bacanja 7-8. Bolji je od Zadranina bio samo Maciej Lampe s 21 poenom, 12 skokova i pet asistencija. Ramunas Šiškauskas je predvodio Moskovljane s 18 koševa.

Himki je u nedjelju imao lagan posao, na svom je parketu deklasirao Krasnje Krilja sa 107:71. Oba su hrvatska košarkaša u pobjedničkom sastavu dobila 19 minuta. Zoran Planinić ih je iskoristio za devet poena (4-4 za dvicu, 1-1 slobodna bacanja) i sedam asistencija, dok je Krešimir Lončar bio skromniji. Ubacio je pet koševa (šut 2-3 za dvicu, 1-2 slobodna bacanja), te dodao tome četiri skoka i dvije asistencije. Vitalij Fridzon je s 21 poenom bio nejefikasniji kod pobjednika.

PBL liga, nedjelja:

CSKA - UNIKS 81:76

Himki - Krasnje Krilja 107:71

Nižnji Novgorod - Enisej 74:78

Lokomotiv Kuban - Dinamo Moskva 77:64

Redoslijed: 1. Lokomotiv Kuban 13-6, 2. CSKA 13-6, 3. UNIKS 13-5, 4. Himki 12-7...