Chelsea preokrenuo Leicester u produžetku, Norwich izbacio Everton u Liga kupu

U ŠLAGERU 3. kola engleskog Liga kupa Chelsea je pobijedio Leicester City 4:2 u sjajnoj utakmici u kojoj je prvak Engleske prokockao dva gola i nakon produžetka ispao iz Liga kupa.

Chelsea je nakon samo pola sata bio u jako teškoj situaciji. Japanac Shinji Okazaki dvama sretnim golovima doveo je Lisice u prednost 2:0, ali uoči poluvremena Chelseajevu situaciju ublažio je Gary Cahill nakon kornera, a pet minuta nakon pauze Conte i društvo potpuno su se vratili u igru. Cezar Azpilicueta našao se na pravom mjestu i smjestio sjajnu volejčinu iza leđa golmana domaćih.

Minutu prije kraja susreta Leicesterova situacija dodatno se pogoršala, naime Wasilewski je isključen i prvak Engleske ostao je s igračem manje u dodatnih pola sata. Gosti su ponuđeno iskoristili već nakon dvije minute, Cesc Fabregas u 92. zaključio je krasnu akciju Chelseaja golom iz šesnaesterca, a samo dvije minute kasnije prometnuo se u junaka utakmice zabivši svoj drugi za konačnih 4:2 i prolazak plavih u 4. kolo.

Cesc Fabregas Goal HD Leicester City 2-3... by golgolgol1

2-4 Cesc Fabregas Second Goal HD - Leicester vs... by hqfootball2016

Everton se osramotio kod kuće

Norwich City kreirao je najveće iznenađenje 3. kola Liga kupa pobijedivši Everton na Goodison Parku 2:0. Liverpool i Arsenal bili su vrlo uvjerljivi na gostovanjima kod drugoligaša, Redsi su svladali Derby County 3:0, a Topnici su zabili gol više Nottingham Forestu.

U ostalim utakmicama Newcastle je bio uvjerljiv 2:0 kod kuće protiv Wolverhamptona, Leeds je slavio protiv Blackburna 1:0, a Reading u Brightonu 2:1.

Tijek utakmica:

90. Igrat će se produžeci u Leicesteru, regularni dio završio je 2:2.

90. Arsenal je zabio i četvrti u Nottinghamu.

75. Norwich City na pragu je najvećeg iznenađenja u 3. kolu kupa, vodi 2:0 protiv Evertona.

0-2 Josh Murphy Goal HD - Everton 0-2 Norwich... by nammakudla
70. minuta: Lucas Perez zabio dva gola za Arsenal u samo deset minuta, Topnici imaju sigurnih 3:0 u Nottinghamu.

Nottingham 0-2 Arsenal Goal HD - Lucas Perez 20... by All_sport

54. minuta: Divock Origi odveo je Liverpool u sigurnu zonu, Redsi vode 3:0.

Divock Origi Goal - Derby County 0-3 Liverpool... by golgolgol1

50. minuta: Phillipe Coutinho udvostručio je Liverpoolovu prednost.

Philippe Coutinho Goal - Derby 0-2 Liverpool 20... by FootballLive365

50. minuta: Cesar Azpilicueta izjednačio je za Chelsea!

Azpilicueta great goal against Leicester City... by 3maryassine
Kraj prvog poluvremena.

45. minuta: Gary Cahill smanjio je za Chelsea uoči poluvremena.

Gary Cahill Goal HD - Leicester City 2-1... by Zkrisz

41. minuta: Stephen Naismith šokriao je Goodison Park, Norwich vodi protiv Evertona 1:0.

Steven Naismith Goal HD - Everton 0 - 1 Norwich... by worldfoot
34. minuta: Drugi gol Shinjija Okazakija protiv Chelseaja, Conte tone u Liga kupu.

Leicester v Chelsea 2-0 / Okazaki second goal HD by fudbalskihg

24. minuta: Liverpool je poveo protiv Derbyja 1:0, strijelac Ragnar Klavan.

Ragnar Klavan Goal HD - Derby 0-1 Liverpool 20... by Zkrisz

23. minuta: Granit Xhaka načeo je Nottingham.

Granit Xhaka Amazing Goal HD Nottingham Forest... by golgolgol1 1

7. minuta: Shinji Okazaki zabio je za Leicester protiv Chelseaja.

Leicester 1-0 Chelsea - Okazaki S by kooraa123
0. Počeli su večerašnji susreti u Liga kupu.