Video - Atletico slavio u Pamploni: Tek drugi domaći poraz Osasune

NOGOMETAŠI madridskog Atletica pobijedili su Osasunu u gostima 3-2, u pretposljednjoj utakmici 30. kola španjolske Primere. Posljednji će meč ovog kola odigrati Almeria i Athletic Bilbao u ponedjeljak.

Brazilski nogometaš Diego Costa bio je apsolutni junak ove pobjede Atletica, budući da je postigao hat-trick. Dosad je 22-godišnji Costa u prvenstvu zabio tri pogotka, a samo u ovih 90 minuta je uspio isto to.

Također, Costa je bio razlog što je Osasuna pala pred svojim navijačima tek drugi put ove sezone. Početak je bio obećavajući za njih, jer je Sola postigao u 31. minuti prvi pogodak na utakmici za 1-0 Osasune. No, Costin uzvrat je bio žestok - tri pogotka do 63. minute. Inače, gosti su promašili i jedanaesterac (Reyes) čime je uspjeh mogao biti i uvjerljiviji.

Primera, 30. kolo:

Osasuna - Atletico Madrid 2-3 (Sola 31, Nekounam 80-11m / Diego Costa 39, 60, 63)

Deportivo - Mallorca 2-1 (Xisco 54, Lassad 67 / Webo 27)

Espanyol - Racing Santander 1-2 (Osvaldo 37-11m / Colsa 50, Santos 74)

Levante - Malaga 3-1 (Stuani 5, 72, Saurez 8 / Fernandez 60)

Real Sociedad - Hercules 1-3 (Ifran 90 / Portillo 70, Drenthe 84, 90)

Sevilla - Zaragoza 3-1 (Perotti 43, Kanoute 56 - 11m, Negredo 90+3 -11m / Jarošik 47)