NAKON što su u dva protekla kola osvojili tek jedan bod, nogometaši Borussije u subotu su u  28.  kolu Bundeslige u Dortmundu pobijedili trećeplasirani Hannover 4:1.

Šest kola prije kraja prvenstva tako su sačuvali prednost od sedam bodova prednosti pred drugoplasiranim Bayerom, koji je u subotu slavio (1:0) na teškom gostovanju kod Kaiserslauterna.

Porazom Hannovera u Dortmundu profitirao je Bayern, koji je golom Arjena Robbena na asistenciju Francka Riberyja u 77. minuti uspio doći do sva tri boda u srazu s posljednjeplasiranom Borussijom iz Mönchengladbacha, te time izbiti na treće mjesto ljestvice.

Nizozemcu je to bio već deveti ovosezonski pogodak. Skupio je, nakon što je počeo igrati tek u 2011. godini, samo deset bundesligaških nastupa. Danijel Pranjić odigrao je cijelu utakmicu za Bavarce.

Četiri gola za 24 minute

Hannover je u Dortmundu poveo u 57. minuti, no momčad Jürgena Kloppa unutar samo 24 minute (59. do 83.) zabila je četiri gola i riješila pitanje pobjednika. Izjednačio je omaleni 18-godišnji veznjak Mario Götze, koji je također asistirao Lucasu Barriosu za 3:1. Sjajni je Paragvajac zabio također krasno glavom za 2:1, te još ljepše Kevinu Großkreutzu u 83. minuti asistirao za posljednji pogodak na utakmici. Barrios je na brojci od 13 ovosezonskih pogodaka.

Ekipi iz Leverkusena je u Kaiserslauternu sva tri boda donio 23-godišnji veznjak Sidney Sam zabivši klubu iz kojeg je došao u Bayer svoj sedmi pogodak sezone u 74. minuti.

U domaćim je redovima cijelu utakmicu odradio Lakić, a posljednjih 15-ak minuta Rivić.

Cisse se izjednačio s Gomezom

Na vrhu ljestvice strijelaca s Bayernovim Marijem Gomezom izjednačio se Freiburgov Senegalac Papiss Demba Cisse, koji je svoju momčad na gostovanju kod Mainza doveo u vodstvo već u 49. sekundi utamice. Cisse je, kao i Gomez, na brojci od 19 ovosezonskih pogodaka.

Za domaće, u čijim je redovima posljednjih desetak minuta odradio mladi hrvatski reprezentativac Petar Slišković, u 66. je minuti utakmice uspio izjednačiti Allagui.

Za goste je do 78. minute igrao BiH-reprezentativac Mensur Mujdža. Zaradio je žuti karton.

Bundesliga, 28. kolo:

Bayern – Borussia M. 1-0 (Robben 77)

Werder – Stuttgart 1-1 (Frings 34 / Hajnal 13)

Borussia D. - Hannover 4-1 (Götze 59, Barrios 64, 73, Großkreutz 83 / Abdellaoue 57)

Mainz – Freiburg 1-1 (Allagui 74 / Cisse 1)

Kaiserslautern – Bayer 0-1 (Sam 74)