NAJBOLJU obrambenu utakmicu sezone odigrao je Miami Heat u  pobjedi nad Memphisom 118:85 u svojoj dvorani.

Goste su na 39 posto šuta zadržali motiviranom igrom u obrani, posebice na mahove. Tako su gosti promašili svih deset posljednjih šutova u drugoj četvrtini. Koš-razlika od 33 koša predstavlja najuvjerljiviju Miamijevu pobjedu ove sezone, a ukupno je sastav Erika Spoelstre tijekom dvoboja skupio 11 blokada.

Briljirao je Dwyane Wade s pet blokada, od čega je četiri šuta gostiju blokirao unutar 55 sekundi. Wade je utakmicu završio s 28 koševa, devet asistencija i pet skokova.

Ispred Miamija drugo mjesto na ljestvici zauzimaju sjajni Chicago Bullsi, koji su u subotu na svom parketu nadigrali Utah Jazz 118:100 predvođeni Luolom Dengom i Derrickom Roseom. Obojica su zabili po 26 koševa, ali je Rose 17 od njih ubacio u prvoj četvrtini, koju su domaći dobili 37:17.

Pogodili su tijekom dvoboja Bullsi 18 trica, čime su srušili klupski rekord.

Dogodilo se to u noći obilježavanja 20. obljetnice prvog Chicagova naslova NBA prvaka, davne 1991. godine, pred Michaelom Jordanom, Scottiejem Pippenom i ostatkom velike momčadi s početka 90-ih.

Los Angeles Lakersi pobijedili su na teškom gostovanju Dallas Maverickse 96:91. Premda je ozlijedio gležanj, Kobe Bryant je uspio zabiti 16 koševa, dok je Andrew Bynum dodao 22 uz 15 skokova. Domaće su sa po 25 koševa predvodili Dirk Nowitzki i Shawn Marion.

U teksaškom su dvoboju San Antonio Spursi, najbolja momčad lige po omjeru pobjeda i poraza, pobijedili na gostovanju Houston Rocketse 115:107, dok je najbolju predstavu večeri, čak bolju i od Wadeove, pružio sjajni razigravač New Orleans Hornetsa Chris Paul. U domaćoj 115:103 pobjedi protiv Sacramenta ubacio je 33 koša (najviše ove sezone) uz 15 asistencija, sedam skokova i pet osvojenih lopti.

NBA, subota:

Miami - Memphis 118:85 (Wade 28k, 5s, 9a, 5bl, James 27k, Bosh 18k, 10s / M. Gasol 15k, 7s, Mayo 19k)

Atlanta - Portland 91:82 (Teague 24k / Aldridge 22k, 6s, 7a)

Washington - LA Clippers 101:122 (Wall 25k, 7s, 8a / Bledsoe 23k, 8s, 6a, Griffin 26k)

Chicago - Utah 118:100 (Deng 26k, 7s, 6a, Rose 26k / Jefferson 33k, 18s)

Milwaukee - Philadelphia 102:74 (Mbah a Moute 14k, 12s / Meeks 13k, 6a)

New Orleans - Sacramento 115:103 (Paul 33k, 7s, 15a, 5ol / Thornton 25k)

Houston - San Antonio 107:115 (Martin 28k, 4s, 5a / Parker 21k, 6a)

Denver - Detroit 131:101 (Smith 31k, 4s, 4a / Wilcox 21k)

Dallas - LA Lakers 91:96 (Nowitzki 25k, 10s, 6a / Bynum 22k, 15s)