Zabili gol u 98. za prolazak pa ispali zbog žutog kartona u 99. minuti

NATJECANJE po skupinama ovogodišnjeg Azijskog kupa koji se igra u UAE-u imalo je rijetko viđenu završnicu.

Azijsko prvenstvo igra se u šest skupina po četiri momčadi, a u nokaut fazu idu dvije najbolje momčadi iz svake skupine te četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.

U ludom zadnjem kolu u borbi za prolazak kao najbolje trećeplasirani bili su Bahrein, Kirgistan, Oman, Vijetnam, Libanon i Palestina. Svi osim Palestine su pobijedili svoje protivnike, a Libanonci su ispali na nevjerojatan način. Protiv Sjeverne Koreje trebala im je pobjeda od barem četiri gola razlike kako bi se izjednačili s Vijetnamom, dok bi im rezultat 4:1 donio eventualni ždrijeb jer bi po svim drugim parametrima bili izjednačeni.

Sjeverna Koreja je povela u 9. minuti, ali su Libanonci okrenuli i golom El-Helwea u osmoj minuti sudačke nadoknade došli do 4:1. Još jedan gol jamčio bi im prolazak, a ovako su imali osiguran barem ždrijeb u dvoboju s Vijetnamom. No u sljedećem napadu dobili su žuti karton i na kraju ispali po fair-play kriteriju