Australci deset dana prije Hrvatske remizirali s Južnom Afrikom, Rusija kasnim pogotkom svadala Slovačku

Nogometna reprezentacija Rusije pobijedila je u St.Peterburgu Slovačku 1:0 u pripremnom ogledu za Svjetsko prvenstvo u Brazilu.

Pogodak odluke postigao je Aleksandar Keržakov u 82. minuti utakmice. Rusija će na SP-u igrati u skupini H zajedno s Belgijom, Alžirom i Južnom Korejom.

Pripremnu utakmicu za SP odigrala je Australija koja je u Sydneyju odmjerila snage protiv Južne Afrike. Utakmica je igrana pred 50,459 gledatelja, a završila je 1:1. Poveli su gosti u 13. minuti golom Ayanda Patosija, no Australija je izjednačila minutu kasnije, a strijelac je bio Tim Cahill.

Australija će na SP-u igrati u skupini B protiv svjetskih prvaka Španjolaca, doprvaka Nizozemaca i Čilea, a 6. lipnja igrat će protiv Hrvatske u posljednjoj provjeri momčadi Nike Kovača prije otvaranja Mundiala.