Cibalia stigla do prve pobjede: Zagreb promašio penal i ostao bez boda u sedam utakmica

U PRVOM susretu sedmog kola HNL-a Zagreb je u Kranjčevićevoj bio domaćini Cibaliji. Vinkovčani su slavili 1:0 i tako ostavili Pjesnike bez boda u sedam utakmica.

Bio je to derbi začelja u kojem je Cibalia koja je do danas imala dva boda stigla do svoje prve pobjede u prvenstvu. Zagreb će itekako žaliti za 27. minutom kada nisu iskoristili penal kojeg je izborio Vojtuš. S bijele točke je tukao Šovšić, ali je pogodio vratnicu.

Jedini pogodak je pao u 56. minuti. Terzić je asistirao za Franu Vitaića koji pogađa za 1:0. Vinkovčani su se nakon postignutog gola malo povukli na što Zagreb nije imao odgovor. Najbolju priliku imao je Dedić, ali je bio neprecizan u 70. minuti.

Iako Zagreb ne igra loše ove sezone pogled na ljestvicu je katastrofalan - bez boda su s 18 primljenog golova. Cibalia će ovom pobjedom sigurno dobiti vjetar u leđa.