Dinamo rutinski slomio bezopasne Koprivničane

DINAMO je pred oko tisuću gledatelja s 3:0 rutinski svladao Slaven Belupo u osmom kolu Prve HNL. Golove za Modre zabili su Henriquez i Matel, a autogol je postigao Paracki.

Paracki autogolom pomogao Dinamu

Dinamo je došao u vodstvo autogolom Parackog u 11. minuti, koji je nespretnom reakcijom nakon ubačaja Antolića svladao svog vratara.

Bila je to prva prava prijetnja Dinama, koji je danas dominirao, ali bez neke posebno upečatljive igre protiv zaista bezopasnih gostiju.

Henriquez lijepo poentirao glavom

U 44. minuti je Angelo Henriquez odlično pucao glavom nakon ubacivanja Ćorića i prebacio Rozmana za 2:0 i miran odlazak na odmor.

U nastavku su domaćini prijetili u još niz navrata, zaustavljao je Rozman dobre pokušaje Pjace, Pivarića, Fernandesa i ostalih, a svladati ga je uspio samo Matel.

Matel potvrdio pobjedu

On je u 77. minuti odigrao dupli pas s Henriquezom i lijepo s vrha kaznenog prostora poslao loptu u suprotni kut.

Modri su ovom pobjedom potvrdili prvo mjesto na ljestvici, nakon subote imaju pet bodova prednosti ispred drugoplasiranog Splita. Rijeka i Hajduk mogu se približiti, njihove utakmice osmog kola na rasporedu su sutra.