Indiana i dalje bez poraza, Griffin i društvo u neizvjesnoj završnici srušili Minnesotu

LOS ANGELES CLIPPERSI su teško došli do pobjede 109:107 protiv Minnesote.

Predvođeni Blakeom Griffinom koji je ubacio 25 poena uz deset skokova Clippersi su stigli do prednosti 109:107 pola minute prije kraja, a u posljednjem napadu Minnesota je imala čak tri pokušaja za izjednačenje, ali poene nisu uspjeli postići Kevin Martin, Nikola Peković i Kevin Love sa zvukom sirene. Martin je utakmicu završio s 30 poena, Peković s 25, a Love s 23 i čak 19 skokova.

Houston je nakon dva produžetka svladao Toronto sa 110:104. Jeremy Lin je s klupe za pobjedničku momčad ubacio 31 poen, James Harden je dodao 26, a Dwight Howard 18 uz čak 24 skoka.

Indiana je i dalje neporažena, na svom parketu je lako pobijedila Memphis s 95:79 i stigla do osme pobjede. Paul George predvodio je Indianu s 23 poena, a triple-double za pobjedničku momčad upisao je Lance Stephenson s 13 poena, 12 asistencija i 11 skokova.

Odličnom posljednjom četvrtinom Chicago je srušio Cleveland s 96:81. Carlos Boozer zabio je Cavaliersima 17 poena, a Derrick Rose jedan manje. U poraženoj momčadi Kyrie Irving je postigao 16 poena, ali iz čak 19 šuteva.

San Antonio je bez Tima Duncana lako sa 109:85 pobijedio Philadelphiju, Boston je sa 120:105 bio bolji od Orlanda, a Denver sa 100:81 od Utaha. Gostujuću pobjedu upisala je Atlanta kod Bobcatsa sa 103:94, dok je Portland na svom parketu svladao Detroit sa 109:103.