Katar se dogodio i u nogometu: Sudac izmislio penal da domaćin Afričkog prvenstva prođe u polufinale

Screnshot: Youtube

EKVATORIJALNA GVINEJA, domaćin Afričkog kupa nacija, plasirala se u polufinale pobjedom protiv Tunisa (2:1) nakon produžetaka u četvrtfinalu.

Tunis je golom Ahmeda Akaichija iz 70. minute vodio do treće minute sudačke nadoknade, kada se i u ovo natjecanju dogodio "Katar", odnosno sudac koji je izmislio jedanaesterac za domaćine iz kojega je Javier Balboa izjednačio i odveo susret u produžetak.

Bijesni Tunižani nisu se mogli pomiriti sa sudačkom krađom koja im je uzela polufinale, a Balboa ih je dokrajčui u 102. minuti, kada je sjajno izvedenim slobodnjakom odveo Ekvatorijalnu Gvineju do najvećeg uspjeha u povijesti, polufinala Afričkog prvenstva, gdje u četvrtak čekaju pobjednika para Gana - Gvineja koji se igra danas.