Luda NBA večer: Curry zabio 51 poen, Westbrook 45, Bogdanović odličan u razbijanju Toronta

BOJAN BOGDANOVIĆ odigrao je odličnu rolu u pobjedu Brooklyn Netsa nad Toronto Raptorsima 109:93. Gosti su ključnu razliku stvorili u posljednjoj četvrtini, a hrvatski reprezentativac zaključio je susret sa 11 poena za nešto više od 21 minute na parketu.

Bio je četvrti strijelac momčadi, iz igre je gađao 3/5, od čega trice 3/4, a oba puta je bio precizan s linije slobodnih bacanja. Dodao je i pet skokova, jednu asistenciju, ali i upisao tri izgubljene lopte. Od suigrača mu najefikasniji je bio Jarrett Jack s 24 poena, a bivši Cibos Anderson ubacio je 22. Kod Raptorsa je najraspoloženiji bio Terrence Ross s 23 poena.

Pobjedu je noćas upisala i Rudežova Indiana, bitnu u namjeri da nekako ipak dođe do doigravanja. U svojoj dvorani svladali su Detroit Pistonse 114:109 uz 20 poena Georgea Hilla i 16 poena te 12 skokova Roya Hibberta. Damjan je dobio nešto više od 26 minuta u igri, zabio je šest poena uz 2/6 iz igre, trice 2/4, te upisao jedan skok i jednu asistenciju.

Atlanta se vratila pobjedama nakon što su im Pelicansi niz pobjeda prije dva dana zaustavili na 19. Hawksi su kod kuće svladali Washington 105:96, Teague je zabio 26 poena, a Al Horford 21. Goste su predvodili Wall i Beal s 24, odnosno 23 poena.

Golden State je slavio protiv Dallasa 128:114, uz fenomenalno izdanje Stephena Curryja. On je zabio 51 poen, tri manje od rekorda karijere, uz čak deset trica (10/16), a Klay Thompson zaustavio se na 18. Kod gostiju je prednjačio Parsons s 24 poena, Tyson Chandler prednjačio s 21 poenom i 17 skokova.

Orlando je na deset vezanih poraza, ovaj put nadigrao ih je San Antonio. Prvaci su na svom parketu slavili 110:103, uz 26 poena Duncana, dok je kod gostiju Vučević zabio 25.

Memphis je u Salt Lake Cityju došao do osme uzastopne pobjede, u slavlju 100:90 Marc Gasol je zabio 23 poena, dok je kod Jazza s 21 poenom najbolji bio Trey Burke.

Chicago je poražen u Houstonu, unatoč 27 poena Butlera i 23 Rosea, kod domaćina je Harden također zabio 27 poena, Ariza 20, ali su imali veću pomoć ostalih suigrača.

Milwaukee je svladao Lakerse 113:105, a Oklahoma New Orleans 102:91 uz čak 45 poena Russella Westbrooka. Razigravač Thundera, koji su još bez Duranta, izjednačio je rekord karijere iako je pogodio tek dvije trice. Kod gostiju se Anthony Davis zaustavio na 23 poena.

Napeto je bilo u Minneapolisu, gdje su Timberwolvesi na kraju sa 102:101 porazili Miami. Kevin Martin je zabio 30 poena, a upravo je on 41 sekundu prije kraja postavio konačni ishod. U zadnjem napadu spetljao se Chalmers, a tricu promašio Cole i krenulo je slavlje domaćina. Uz Martina, bio je dobar Young sa 16 poena, a kod Miamija je Whiteside zabio 24 uz 20 skokova, a Deng je bio autor 18 poena.