Stipe, čuvaj se: Najbolji napadač Eredivisie hat-trickom najavio nastup protiv Hrvatske!

TJEDAN dana pred prvu utakmicu Hrvatske i Islanda u doigravanju za Svjetsko prvenstvo, u 12. kolu nizozemske Eredivisie zasjao je islandski napadač Alfred Finnbogason. Tri gola zabio je u pobjedi Heerenveena nad Waalwijkom 5:2.

Otigba je doveo domaće u vodstvo u prvom dijelu, a Finnbogason iz penala u 48. povisio na 2:0. U 64. je zabio i iz igre niskim udarcem sa 5-6 metara, a u 80. ponovo pogodio s bijele točke za 4:1. Nešto ranije gosti su smanjili, ali samo pet minuta trebalo je domaćima za novi gol. Ziyech je pogodio za 5:1 u 85. minuti, a već u 88. Lamey je još jednom smanjio zaostatak. U 90. minuti gostima je isključen Van Weert.

Heerenven je 9. na ljestvici sa pet pobjeda iz 12 utakmica, dok je Waalwijk pretposljednji u zoni ispadanja.

24-godišnji Finnbogason s nova je tri gola skočio na vrh ljestvice strijelaca u Eredivisiji. Zabio je 11 golova u 10 utakmica i tri puta asistirao.