Aguero je zabio golova koliko i Thierry Henry. Trebala mu je sezona manje

MANCHESTER City se vratio na vodeću poziciju u engleskom nogometnom prvenstvu pobijedivši Fulham sa 2:0 u dvoboju 32. kola, odigranom na Craven Cottage stadionu u Londonu.

Sergio Aguero asistirao je prvi i zabio drugi gol za Manchester City u današnjoj utakmici 32. kola Premiershipa u gostima kod Fulhama.

Agüeru je tako došao do 228 gola za City, koliko ih je za Arsenal zabio Thierry Henry. No zastrašujuć je podatak da je Argentincu to uspjelo u 328 utakmica, dok je Henryju trebalo 48 utakmica više da dođe do 228 golova za Arsenal, praktički cijela jedna sezona više.

Agüero je ove sezone započeo 25 utakmica u Premiershipu za City i upisao je 19 golova i sedam asistencija. Statistički, izravno sudjeluje u golu svakih 76 minuta provedenih na terenu.

Ono što će zabrinuti Guardiolu je činjenica da je Agüero u 57. minuti kod vodstva Cityja 2:0 signalizirao klupi da želi zamjenu pa je zbog, čini se, lakše ozljede završio na klupi.