Amerikanke i Brazilke u finalu nogometnog turnira

NOGOMETAŠICE Sjedinjenih Američkih Država i Brazila plasirale su se u finale olimpijskog turnira u Ateni.

Amerikanke su u prvom polufinalnom dvoboju na Kreti u produžetku pobijedile svjetske prvakinje Njemice 2:1 (1:1).

Olimpijske pobjednice iz Atlante, te srebrne iz Sydneya plasirale su se u treće olimpijsko finale uzastopce. Ekipa SAD-a je povela u 33. minuti pogotkom Kristine Lilly. Njemice su uspjele u drugoj minute sudačke nadoknade pogotkom Isabelle Bachor izjednačiti, a pobjednički pogodak za SAD postigla je Heather O´Reilly u 99. minuti.

SAD: Briana Scurry; Christie Rampone, Brandi Chastain (od 51. Cat Reddick), Shannon Boxx, Mia Hamm, Julie Foudy (od 65. Aly Wagner), Kristine Lilly, Joy Fawcett, Kate Markgraf, Abby Wambach, Lindsay Tarpley (od 75. Heather OReilly)

NJEMAČKA: Silke Rottenberg; Kerstin Stegemann, Kerstin Garefrekes, Steffi Jones, Birgit Prinz, Renate Lingor, Conny Pohlers (od 58. Martina Mueller), Sandra Minnert, Pia Wunderlich (od 39. Isabell Bachor), Viola Odebrecht (od 71. Sonja Fuss), Ariane Hingst

Brazilke su se plasirale u finale olimpijskog nogometnog turnira nakon što su u polufinalnom dvoboju pobijedile Švedsku 1:0.

Jedini pogodak postigla je Pretinha u 64. minuti.

ŠVEDSKA: Joensson - Larsson, Marklund, Bengtsson (od 86. Oeqvist), Oestberg, Westberg - Sjoestroem (od 78. Andersson), Mostroem (cap), Sjoegran (od 72. Schelin) - Ljungberg, Svensson

BRAZIL: Andreia - Monica, Tania, Juliana (cap), Daniela - Formiga, Elaine, Pretinha (od 87. Renata Costa), Rosana (od 79. Maycon) - Marta, Cristiane